Amkit Logo
Yhteystiedot
  • AMKIT-Konsortio c/o Savonia-ammattikorkeakoulu
  • Mira Juppi
  • PL 6 (Microkatu 1) 70201 Kuopio

Kirjastojen johtajat

Arcada
Jonna Vocke (jonna.vocke (at) arcada.fi)
Jan-Magnus Janssons plats 1
00560 Helsingfors

Centria ammattikorkeakoulu
Marjo Pekola (marjo.pekola (at) centria.fi)
Talonpojankatu 2
67100 Kokkola

Diakonia-ammattikorkeakoulu
Susanna Kinnari (susanna.kinnari (at) diak.fi)
Kyläsaarenkuja 2
00580 Helsinki

HAAGA-HELIA ammattikorkeakoulu
Eeva Klinga-Hyöty (eeva.klinga-hyoty (at) haaga-helia.fi)
Ratapihantie 13
00520 Helsinki

Humanistinen ammattikorkeakoulu (HUMAK)
Noora Ahti (noora.ahti (at) humak.fi)
Ilkantie 4
00400 Helsinki

Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK
Sinikka Luokkanen (sinikka.luokkanen (at) hamk.fi)
PL 230
13101 Hämeenlinna

Högskolan på Åland
Linda Lundgren (linda.lundgren (at) ha.ax)
Mariehamns stadsbibliotek, (Strandgatan 29)
PB 76
AX-22101 Mariehamn

Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Teemu Makkonen (teemu.makkonen (at) jamk.fi)
Rajakatu 35
40200 Jyväskylä

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
Pekka Uotila (pekka.uotila (at) xamk.fi)
Paraatikenttä 7
45100 Kouvola

Kajaanin ammattikorkeakoulu
Riitta-Liisa Karjalainen (riitta-liisa.karjalainen (at) kamk.fi)
PL 240
87101 Kajaani

Karelia-ammattikorkeakoulu
Pekka Malvela (pekka.malvela (at) karelia.fi)
Tikkarinne 9
80200 Joensuu

Lapin korkeakoulukirjasto
Susanna Parikka (susannna.parikka (at) ulapland.fi)
PL 8123
96101 Rovaniemi

Laurea-ammattikorkeakoulu – Tieto- ja julkaisupalvelut
Hanna Lahtinen (hanna.lahtinen (at) laurea.fi)
Vanha maantie 9
02650 Espoo

LAB-ammattikorkeakoulu, LUT-tiedekirjasto Lahti
Miia Willman
PL 214
15101 Lahti

Metropolia Ammattikorkeakoulu
Hellevi Hakala (hellevi.hakala (at) metropolia.fi)
Bulevardi 29
00180 Helsinki

Oulun yliopiston kirjasto
Minna Koistinen (minna.koistinen (at) oulu.fi)
Kiviharjuntie 8
90220 Oulu

Poliisiammattikorkeakoulu
Tuula Koponen (tuula.koponen (at) polamk.fi)
(Vaajakatu 2) PL 123
33721 Tampere

Satakunnan ammattikorkeakoulu
Jussi Kärki (jussi.karki (at) samk.fi)
Satakunnankatu 23
28130 Pori

Savonia-ammattikorkeakoulu
Mira Juppi (mira.juppi (at) savonia.fi)
PL 6 (Microkatu 1)
70201 Kuopio

Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Jaana Latvanen (jaana.latvanen (at) seamk.fi)
(Kalevankatu 35) PL 97
60101 Seinäjoki

Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK) /Tampereen yliopiston kirjasto
Suvipäivi Pöytälaakso-Koistinen (suvipaivi.poytalaakso-koistinen (at) tuni.fi)
Kalevantie 4
33100 Tampere

Turun ammattikorkeakoulu
Marja Anttonen (marja.anttonen (at) turkuamk.fi)
Lemminkäisenkatu 30
20520 Turku

Vaasan ammattikorkeakoulu / Tritonia
Anne Lehto, johtaja (anne.lehto (at) tritonia.fi)
Tritonia Yliopistonranta,
PL 331
65101 Vaasa

Yrkeshögskolan Novia / Tritonia
Anne Lehto, johtaja (anne.lehto (at) tritonia.fi)
Tritonia Yliopistonranta,
PL 331
65101 Vaasa