Amkit Logo
Yhteystiedot
  • AMKIT-Konsortio c/o Laurea-ammattikorkeakoulu
  • Hanna Lahtinen
  • Vanha maantie 9 02650 Espoo

Kirjastojen johtajat

Arcada
Maria von Hertzen (maria.hertzen (at) arcada.fi)
Jan-Magnus Janssons plats 1
00560 Helsingfors

Centria ammattikorkeakoulu
Hanna-Riina Aho (hanna-riina.aho (at) centria.fi)
PL 277
67101 Kokkola

Diakonia-ammattikorkeakoulu
Susanna Kinnari (susanna.kinnari (at) diak.fi)
Kyläsaarenkuja 2
00580 Helsinki

HAAGA-HELIA ammattikorkeakoulu
Eeva Klinga-Hyöty (eeva.klinga-hyoty (at) haaga-helia.fi)
Ratapihantie 13
00520 Helsinki

Humanistinen ammattikorkeakoulu (HUMAK)
Pirjo Kangas (pirjo.kangas (at) humak.fi)
Harjattulantie 80
20960 Turku

Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK
Sinikka Luokkanen (sinikka.luokkanen (at) hamk.fi)
PL 230
13101 Hämeenlinna

Högskolan på Åland
Linda Lundgren (linda.lundgren (at) ha.ax)
Mariehamns stadsbibliotek, (Strandgatan 29)
PB 76
AX-22101 Mariehamn

Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Teemu Makkonen (teemu.makkonen (at) jamk.fi)
Rajakatu 35
40200 Jyväskylä

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
Pekka Uotila (pekka.uotila (at) xamk.fi)
Paraatikenttä 7
45100 Kouvola

Kajaanin ammattikorkeakoulu
Riitta-Liisa Karjalainen (riitta-liisa.karjalainen (at) kamk.fi)
PL 240
87101 Kajaani

Karelia-ammattikorkeakoulu
Kari Tiainen (kari.tiainen (at) karelia.fi)
Tikkarinne 9
80200 Joensuu

Lahden ammattikorkeakoulu
Miia Willman (miia.willman (at) lamk.fi)
PL 214
15101 Lahti

Lapin ammattikorkeakoulu / Lapin korkeakoulukirjasto
Maija Koponen (maija.koponen (at) lapinamk.fi)
Jokiväylä 11
96300 Rovaniemi

Laurea-ammattikorkeakoulu – Tieto- ja julkaisupalvelut
Hanna Lahtinen (hanna.lahtinen (at) laurea.fi)
Vanha maantie 9
02650 Espoo

Metropolia Ammattikorkeakoulu
Hellevi Hakala (hellevi.hakala (at) metropolia.fi)
Bulevardi 29
00180 Helsinki

Oulun ammattikorkeakoulu
Minna Koistinen (minna.koistinen (at) oamk.fi)
Kiviharjuntie 8
90220 Oulu

Poliisiammattikorkeakoulu
Tuula Koponen (tuula.koponen (at) polamk.fi)
(Vaajakatu 2) PL 123
33721 Tampere

Saimaan ammattikorkeakoulu / Lappeenrannan tiedekirjasto
Ulla Ohvo (ulla.ohvo (at) lut.fi)
Skinnarilankatu 34
53850 Lappeenranta

Satakunnan ammattikorkeakoulu
Jussi Kärki (jussi.karki (at) samk.fi)
Tiedepuisto 3
28600 Pori

Savonia-ammattikorkeakoulu
Tuula Snicker(tuula.snicker (at) savonia.fi)
PL 1028
70111 Kuopio

Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Tarja Koskimies (tarja.koskimies (at) seamk.fi)
(Kalevankatu 35) PL 97
60101 Seinäjoki

Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK)
Kaisa Rissanen (kaisa.rissanen (at) tamk.fi)
Kuntokatu 3
33520 Tampere

Turun ammattikorkeakoulu
Marja Anttonen (marja.anttonen (at) turkuamk.fi)
Lemminkäisenkatu 30
20520 Turku

Vaasan ammattikorkeakoulu / Tritonia
Anne Lehto, johtaja (anne.lehto (at) tritonia.fi)
Tritonia Yliopistonranta,
PL 331
65101 Vaasa

Yrkeshögskolan Novia
Anne Lehto, johtaja (anne.lehto (at) tritonia.fi)
Tritonia Yliopistonranta,
PL 331
65101 Vaasa